Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ano přátelé The Sims 2 jsou (přes některé chybky) opravdová bomba je to gigantická zábava plná možností, i když jí nevyvíjel přímo Wil Wright autor původních The Sims. Základní rysy hry byli zachovány a přibyla spousta báječných věcí... Hra se díky systému rodin a omezenému životu proměnila na opravdovou telenovelu. Je to úžasné, simíci si tak trochu žijí vlastním životem a tak trochu je pošťuchujete. The Sims 2 se blíží situacím z reálného života. Je to totiž fantastické, tolik možností!! V The Sims 2 jsou od začátku přítomna 3 sousedství Krasohlídkov, které je něco jako The Sims po 20 letech. Setkáme se tam z již rozpadlou rodinkou Ghotových. A další sousedství jsou Podivín a Veronov. Podobně jako u The Sims je už oficiálně oznámen 1. datadisk s podnázvem Univerzity, kde se budete snažit dostat Sima na vysokou školu, ale to si můžete přečíst v Preview na této stránce.

 

Ve hře můžete naeditovat libovolné množství vlastních rodin .Simský život je rozdělen do 6. věkových kategorií. Narozdíl od prvního dílu, kde se vám narodilo miminko, po pěti dnech vyrostlo v dítě školního kalibru a tak zůstalo až do té doby, než uhořelo, odešlo na vojnu, nebo zahynulo hlady, budou Simové v druhém dílu neustále stárnout až do té doby, kdy umřou přirozenou smrtí. Věková období jsou rozděleny na kojence, batolata, děti školního věku, teenagery, dospělé a na starce. Kojence, o které se bude muset starat matka s otcem, nebude možné ovládat. Od období batolete, kdy se už dítě začne batolit a naučí se chodit, se bude počítat Life Score. Tedy životní skóre, které vám bude dávat najevo, jak se o označeného simíka staráte. Pro školáky začne jezdit v osm hodin ráno autobus, který je odveze do školy. Tam stráví celé ráno a dopoledne jako v prvním díle. Teenagerové (náctiletí) budou dost náladový, vzpurní, líní, no prostě jak v normálním životě. V tomto období prožívají svojí první lásku. Budou si moct vybrat ze sedmi brigád. Dospělí už začnou pracovat na stálo. Budou si moct vybrat z 18 zaměstnání. Jejich povýšení záleží už jen na vás, jak se o ně budete starat. Když simové dodělají školu a najdou si práci, neznamená to, že už se nikdy nebudou moct učit. Tedy nebudou muset, pokud nechtějí lepší místo v práci a zvýšený plat. Pokud ano, budou se muset učit dovednostem. Ovšem jejich naděje na ředitele firmy končí založením rodiny. Simové, když vyrostou ve své rodině, se budou moct odstěhovat na jinou parcelu a založit si svůj dům. Parcel je v sousedství je celkem 50. Stejně tak se budou moct k někomu přistěhovat . Od dospělosti se můžou simové ženit, simky vdávat a stát se rodiči . Na The Sims 2 je úžasné, že se také můžou brát i homosexuálové a lesbičky. Každá rodina (jen ty bohaté) může vlastnit více domů (resp. chatu, na kterou by jezdili o prázdninách). Líní simové, kteří se budou jen cpát jídlem, chlastat pivo na pohovce a celý den čumět na bednu, místo toho aby pracovali, budou nejen mít špatný Life Score, ale také jim naroste obrovský pivní bachor a pochybuji, že ho s takovou postavou v nějaké aktivní práci povýší. Ovšem to jde napravit posilováním, plaváním apod., takže po hodinovém cvičení bude váš sim fit.

 

Simové také můžou jakkoliv kombinovat oblečení. Budou moct jezdit, nakupovat oblečení do obchodů. Mapa je provedena kompletně ve 3D. Při výběru parcely se budete plynule pohybovat po mapě. Po koupi nábytku si budete moct zvolit jakoukoliv barvu nebo texturu. Na výrobu nábytku je na internetu volně ke stažení jednoduchá utilita jménem Maya. Will Wright tvrdí, že modelování 3D objektů bude jednoduché jako vytváření bitmapové grafiky.The Sims 2 také zapůsobil na všechny velice dobře díky dědičným genům (DNA), které hra obsahuje. Když váš sim oplodní vaši simku, simka otěhotní a naroste jí břicho. Po nějaké době ve hře Simka porodí potomka, který zdědil geny po svých rodičích. Dítě je jako v lidském životě podobné tatínkovi nebo mamince. Ve hře je ale podoba rodičům zkombinovaná. Sim-miminko může mít barvu vlasů, nos a vlastnosti po sim-mámě a oči a pusu po sim-tátovi. Pokud je sim-táta černoch a sim-máma běloch, sim-dítě bude mít smíšenou barvu a pokud je sim-táta běloch a sim-máma černoch, tak sim-dítě bude mít běloškou barvu. Ve hře se vám klidně budou moct narodit dvojčata!! Ti když vyrostou si založí znovu rodinu a budou mít děti a ty děti opět další děti a takhle můžete s dvěma simy založit rod, ve kterém se po nějaké době hraní může prostřídat několik generací! Ovšem uvědomme si, že kdyby jste tuto hru hráli dva roky za jednu rodinu, že by se váš rod rozrostl po celém městě, že už by jste tam ani neměli místo pro jiné rodiny :


Grafika 96% (pár chybek tu najdete ale ano, tohle je skutečný svět)

Zvuk: 94% (najdete tu muziku od R&B, Salsy, Bluegrassu a Heavy Metalu až po vlastní)

Hratelnost: 97% (jednoduchá a přesná jen občas trochu zdlouhavá)

Doba hraní:98%(pokud se do hry vcítíte jako do vlastního života, vydrží věčně)

Verdikt: 97% Povedené a nesmírně zábavné pokračování známé série která obstála v mnoha ohledech, pro fanoušky nezbitná nutnost!!